How to Make a Web Page [Polish]

0
123

Jak Sprawić, By Strony Www

Original in English by Thomas C. O’Haver

Tom O’Haver ( toh@umd.edu ), profesor emerytowany, University of Maryland w College Park

http://terpconnect.umd.edu/~toh/HowToMakeAWebPage.html 
http://tom.ohaver.googlepages.com/howtomakeawebpage
Aktualizacja

 

 • Struktura strony www
 • Pisanie stron HTML
 • Porady na temat tworzenia stron www
 • Konwersja Edytowanych plików do formatu HTML
 • Wyszukiwanie grafiki dla stron www
 • Tworzenie własnych cyfrowych obrazów
 • Zmieniających się formatów graficznych
 • Dodawanie dźwięku i video
 • Testowanie stron
 • Wyszukiwanie hosta do obsługi stron
 • Przesłanie ss.

Struktura strony www
Strony WWW są faktycznie pliki tekstowe, które są “oznaczone” z symboli reprezentujących struktury i funkcji. Możesz przygotować i edycji stron www w dowolnym edytorze tekstu. System znaczników, zwanego HTML (HyperText Markup Language) jest bardzo logiczny i nie jest trudny do opanowania. Jednak tak naprawdę nie muszą się posługiwać językiem HTML w celu stworzenia własnych stron www. Istnieje kilka skrótów, które zostały opracowane w celu uproszczenia procesu.

Ikony, obrazy, sound bites i klipów wideo, które są często spotykane na stronach www są rzeczywiście oddzielne pliki, które są określone przez specjalne kody HTML. Gdy strona jest przeglądana przez przeglądarki internetowe, np.Firefox lub Internet Explorer, te kody HTML są interpretowane przez przeglądarki, które ściąga w osobnych plikach i ogólnopolską stronę internetową w formie można wreszcie ją zobaczyć. Jest to w przeciwieństwie do nowoczesnego procesora tekstu, w której edycji i podglądu funkcje zostały zintegrowane w jednym programie, w którym wszystkie teksty, grafiki i inne elementy w dokumencie są zawarte w jednym pliku dokumentu. W związku z tym proces tworzenia stron www jest mniej bezpośredni, że stworzenie odpowiednika edytowanych dokumentów.

Pisanie stron HTML.

Tekst pozostaje najważniejszym elementem większości witryn WWW i w ten sposób będzie pierwszym elementem rozpatrywanym tutaj. Cały tekst strony www jest zawarta w pliku tekstowego ASCII, który jest “oznaczony” z kodów HTML i zazwyczaj jest podana nazwa pliku, kończących się na “.html”. “body text” strony jest po prostu rozpisana w postaci zwykłego tekstu w pliku html. Można użyć dowolnego wygodne w zwykłym edytorze tekstu, aby zapisywać swoje pliki HTML, np. SimpleText na Mac lub Notepad w Windows.

Powinieneś uczyć się HTML?
Nauka HTML sobie pozwoli ci dostosować do swoich stron www. Nie jest trudno nauczyć się; w rzeczywistości jest to bardzo logiczny układ, który ma pewien apel. Spróbuj spojrzeć na moje Introductory HTML Tutorial, przy pracy przykłady. Wyjaśnia ona wszystkie istotne aspekty języka HTML. Istnieją sekcje dotyczące formatowania tekstu, grafiki, hiperłącza, Sund, wykazy, tabele, kolory i wzory tła…

Czy muszę kupić edytor www program?
Pała. Wszystko jest naprawdę potrzebna jest przeglądarka internetowa i edytor tekstu dostarczonego z komputerem. Nie ma potrzeby aby być przywiązana do komercyjnego edytora stron internetowych, które będą docelowo staną się przestarzałe lub wymagają aktualizacji do nowej wersji. Web redakcjo czy jednak ułatwia tworzenie atrakcyjnych stron www bez konieczności nauki HTML. Ale nie faktycznie trzeba by wydać żadnych pieniędzy; nie są dobre darmowe edytory www, który można pobrać, takich jak Kompozer (Screen shot) i mój obecny ulubiony, SeaMonkey, która jest przeglądarka z wygodnego wbudowanego edytora stron internetowych. Prace te dużo takich jak edytory tekstu, ale obejmują one dodatkowe funkcje do tworzenia linków, zarządzanie witryną, wczytanie stron do twojego serwera, cascading style sheetsitp. Istnieją również oparte na sieci Web page redakcjo, czy zrobić wszystko w przeglądarce sieci web, na przykład Google łatwy w obsłudze Google Sites.

Szablony HTML
Jeśli nie chcesz nauczyć się HTML wlasciwy, nadal można tworzyć strony WWW za pomocą szablonu utworzonego przez kogoś, że posiada wszystkie wymagane tagi HTML w miejsce i że można wpisać lub wkleić twojego tekstu. Wystarczy Google “HTML templates” lub “web templates “, a znajdziesz tysiące kolorowych, atrakcyjnie zaprojektowane szablony do pobrania.

Jeśli jesteś nauczycielem szukasz prostych szablonów dla sali internetowej budownictwo, patrz Using Templates to Produce Web-Publishable Multimedia Projects, które stworzyłem dla mojej żony, która była piąta klasa nauczyciel. Te szablony tworzenia całych witryn www, z wielu stron połączonych ze sobą w łańcuchu, zaopatrzony w przyciski nawigacyjne. Są tam linki do pobrania zestawy szablonów dla konstruowania całej klasy-projekt witryny sieci Web, takie jak slide showsalphabet books, itp. pełny krok po kroku instrukcje znajdują się w zestawie.

Edycja szablonów, polecam NoteTab Light, darmowy multi-plik edytora tekstu, oferująca wszystkie pliki w szablonie ma być otwarte na raz i wykonuje wyszukiwanie i zastępowanie funkcji w obrębie wszystkich plików z jednego szablonu jednocześnie. Wielkie zmiany tła i koloru tekstu przez cały szablon, dodawanie obrazu i dźwięku łącza lub zmiana grafiki lub plik dźwiękowy typu całego wielostronicowego web.

Kilka porad na temat tworzenia stron www
Jeśli jesteś stworzeniem strony WWW za pomocą edytora tekstu do HTML, w dogodnym miejscu, aby utrzymać swoją przeglądarkę i plik html otwórz w edytorze tekstowym (np. Notatniku, NoteTab, lub SimpleText) w tym samym czasie. Aby wyświetlić stronę jak będzie ona widoczna w przeglądarce, kliknij na okno przeglądarki, pull down  menu Plik i wybierz Otwórz plik , wybierz plik html i kliknij przycisk Otwórz. Jeżeli chcesz wprowadzić zmianę, kliknij na okno edytora tekstu, edycja html tekst zapisz ją, a następnie kliknij na okno przeglądarki i kliknąć na  przycisku Załaduj.

Użytkownik może łatwiej wpisać swój tekst w swoim ulubionym edytorze tekstów, gdzie będziesz mieć dostęp do modułu sprawdzania pisowni, itd., a następnie skopiować wkleić tekst do szablonu. Nie probowac formatowania tekstu w programie Word Processor, jak wszelkie formatowanie zostanie utracona, gdy tekst jest kopiowany i wklejany, chyba że użytkownik “Zapisz jako…”) w formacie HTML, a następnie skopiuj i wklej kod HTML do szablonu. Raczej, formatowanie kody mogą być dodane do tekstu po depilacji. Nie martw się o długość linii i łamanie linii; przeglądarki internetowe ignoruj powroty i innych linii z przełomu znaków i automatyczne formatowanie tekstu do szerokości okna (która jest kontrolowana przez użytkownika, a nie przez autorkę). Na oddzielne akapity, dodać <p> tag odstępów pomiędzy akapitami.

Możesz używać edytora tekstu do tworzenia i edytowania szablonów HTML, ale pamiętaj, aby zapisać jako… Tekst-tylko format.

Konwertowanie plików Edytowanych plików do formatu HTML
Możesz użyć przycisku “Zapisz jako HTML” do konwersji dokumentów HTML. Ten automatycznie konwertuje tekst fragment dokumentu w formacie HTML i zapisuje wszystkie grafiki w dokumencie w osobnym folderze. Dlatego pojedyncza edytowanych dokumentów ze zdjęciami zostaną przekształcone w jeden dokument HTML i jeden folder z oprawy graficznej, należy zachować je razem, tak że nie przedrze się rozejdą. Przekonasz się że HTML wytwarzane przez procesor tekstu jest bardzo nieprzyjemną i trudny do odczytania, ale działa. Prawdopodobnie lepiej używać strony sieci Web editor, takich jak Kompozer.

Wyszukiwanie grafiki dla twojej strony www
Ikony, tła wzory i obrazki na stronach www są rzeczywiście oddzielne pliki, które są określone przez specjalne kody HTML. Plików graficznych w formatach GIF, JPG lub PNG. Można tworzyć takie grafiki na wiele sposobów, na przykład poprzez rysowanie ich w programie rysowanie, wykonywanie zrzutów ekranowych, fotografujemy aparatem cyfrowym, skanowanie zdjęć i grafiki płaskiej za pomocą skanera, przechwytywanie ramek nadal od źródła sygnału wizyjnego, itd. A graphics editor program może być użyty do konwersji plików w formacie PNG, GIF lub JPG formaty. JPG jest najlepszy format dla fotografii; PNG i GIF są najlepsze do rysunków i wykresów.

Najprostszym sposobem na uzyskanie grafiki do ozdobienia swoich nowych stron www służy do wychwytywania je z innych stron www. Dowolnej grafiki, która jest wyświetlana na stronie www mogą być łatwo przechwycone przez użytkownika i zapisywane do własnego użytku. Wszystko co musisz zrobić, to umieścić wskaźnik myszy na grafice chcesz i przytrzymaj przycisk myszki ( prawy przycisk myszy na PC). Zostanie wyświetlone wyskakujące menu, przesuń wskaźnik myszy, aby zaznaczyć “zapisz obraz jako…” i poczekaj, aż przycisk myszy. “Zapisz jako…”, pojawi się okno, wyświetlanie nazwy pliku graficznego (z rozszerzeniem .png, .gif lub .jpg ze wskazaniem, czy jest on w formacie PNG, GIF lub JPG typ pliku). Przejdź do żądanej lokalizacji i kliknij na Zapisz.

Grafika zapisana w formacie PNG, GIF lub JPG są gotowe do użycia na stronach www; aby wyświetlić taką grafikę na swojej stronie, wystarczy zapisać plik graficzny w tym samym katalogu (folderu) jako plik HTML i dodać do pliku HTML obraz odniesienia znacznika: <img src=”NAZWA PLIKU GRAFICZNEGO”> gdzie NAZWA PLIKU GRAFICZNEGO zostaje zastąpiony przez pełna nazwa pliku graficznego. Na przykład, jeżeli nazwa pliku graficznym jest “mypicture.jpg”, a następnie kod HTML mógłby odczytać <img src=”mypicture.jpg”>.

Istnieje wiele źródeł grafiki na stronie www. Skorzystaj z wyszukiwarki, aby wyszukać “clip artów” lub “zdjęcia” lub “free images”. Wygodny sposób odnaleźć obrazy do wykorzystania Google’s image search lub AltaVista image search engine co http://www.altavista.com/r?L10. Wpisz jedno lub więcej kryteriów wyszukiwania i ten obraz wyszukiwarka zwróci listę wyników zilustrowane podgląd miniatur (małe paczuszki-pieczęć średnich obrazy) każdy obraz, jaki znajdzie.

Tworzenie własnych cyfrowych obrazów
Istnieją dwa podstawowe sposoby tworzenia własnych obrazów cyfrowych do wyświetlania na stronach www: cyfrowy aparat, aby zrobić zdjęcia, lub użyć skanera do skanowania fotografii lub innych płaskich materiałów do kopiowania. Oba aparaty cyfrowe i skanery są teraz szeroko dostępne i stosunkowo niedrogie.

Cyfrowy aparat jest idealny do robienia portretów ludzi, artwork, sali zabaw, wyjazdy studyjne. Większość z nich pochodzi z kabla i oprogramowania do przesyłania zdjęć do komputera. Większość aparatów zapisuje zdjęcia jako pliki JPG, który jest formatem wykorzystywanym do zdjęć w Internecie. Jednak większość aparatów cyfrowych wykonuje zdjęcia, które są zbyt duże, aby umieścić na stronie www i zbyt długo, ale możesz użyć edytora graficznego programu do uprawy lub zmniejszyć zdjęcia do rozsądnych rozmiarów. Proponuję za pomocą freeware program Picasa dla tego zadania; jego “Export” funkcja ta automatycznie zredukować rozmiar całego folderu zdjęć do rozmiaru, który można wyznaczyć i zapisać je w osobnym folderze – bardzo wygodny.

Kolorowy skaner jest idealny do skanowania zdjęć drukowanych czasopism i płaskie dzieła sztuki takie jak malarstwo i rysunki. Skanery wyposażone własne oprogramowanie – skierowanie do skanera w dokumentację, aby dowiedzieć się, jak z niej korzystać. Przed rozpoczęciem skanowania należy ustawić rozdzielczość skanowania do 72 dpi lub 75 dpi (dpi = dots per inch). (Postępować zgodnie z jego poleceniami, aby dowiedzieć się, jak ustawić rozdzielczość). W efekcie spowoduje to obrazy, które są ‘life size”, to jest tak duża jak oryginału skanowanego obiektu. Aby obraz był większy , LIFE-size, ustawić rozdzielczość skanowania większej niż 75 dpi; aby obraz był mniejszy , LIFE-size, ustawić rozdzielczość skanowania mniej niż 75 dpi. Większość skanerów umożliwia zapisywanie zeskanowanych obrazów w różnych formatach: format JPG jest zazwyczaj najlepszym wyborem. Podczas zapisywania skanowanego obrazu, wybierz JPG w “formacie” menu kontekstowego w oknie dialogowym Zapisz. Jeśli jednak używasz edytora stron internetowych takich jak SeaMonkey, można włożyć, albo skopiuj i wklej, grafiki w dowolnym rozmiarze piksela, a następnie zmienić je w edytorze, przeciągając “obsługuje” na rogach.

Zmiana formatów graficznych
Grafika i ikony, które są wyświetlane na stronach www są oddzielne pliki muszą być w formacie PNG, GIF lub JPG. Aby wykadrować obrazy lub konwersji z jednego formatu do innego, możesz skorzystać z bezpłatnego programu graficznego, np. Graphic Converter dla adresu MAC lub farba (prosty edytor graficzny, który jest dostarczany z wszystkimi komputerami) lub Irfanview dla Windows.

Wybór między PNG, GIF lub JPG formatach zależy od rodzaju grafiki. Format GIF jest najbardziej skuteczny przy ostrych krawędziach generowanych komputerowo wykresy i grafy i płaskie kolorowe kreskówki rysunki, PNG obsługuje kolory bardziej dokładnie i jest lepiej jeśli są stopniowane osobom nieodróżniającym i JPG jest najbardziej efektywny dla cyfrowych zdjęć, zrobionych klatki filmu, oraz inne zdjęcia z naturalnymi obiektami. Za pomocą odpowiedniego formatu zapewniający najlepszą jakość obrazu i najmniejsze rozmiary plików, co pozwala skrócić czas poświęcany na przeglądanie zdjęć za pomocą wolnego łącza internetowego.

Obrazki GIF może być także animowane i będą grać na dowolnej przeglądarki www bez żadnych dodatków, wtyczek lub jakiegokolwiek działania ze strony widzów. Używam ScreenCast-O-Matic, wolny jeden-kliknij ekran, rejestrowanie w systemie Windows lub Macintosh komputery bez instalacji. Można go użyć w celu przechwycenia animowane ekranu dowolnego programu. Bardzo wygodne.

Aby otworzyć zdjęcie w edytorze graficznym programu, można:

(a) przeciągnij ikonę obrazu i upuść go na ikonę edytora graficznego programu, 
Lub 

(b) Uruchom (kliknij dwukrotnie na ikonę) Edytor graficzny programu, a następnie wybrać opcję Open (Otwórz)  menu File, przejdź do żądanego pliku, a następnie dwukrotnie kliknij na nazwę pliku.

Aby zapisać plik graficzny w formacie GIF lub PNG format (najlepszy do grafiki komputerowej): 
Wybierz Plik –> Zapisz jako… , wybierz opcję gif lub png od formatu podręcznego menu, przejść do innego katalogu, w razie potrzeby, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

Aby zapisać plik graficzny w formacie JPG (najlepiej z łagodnymi przejściami tonalnymi zeskanowane fotografie i ekrany wideo): 
Wybierz Plik –> Zapisz jako… , wybierz JPG od formatu podręcznego menu, przejść do innego katalogu, w razie potrzeby, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

Umieść wszystkie pliki w tym samym katalogu (folderu) jako pliki html, które upraszczają łączenie i przenoszenie stron www i obrazów
Dodawanie dźwięków i wideo
Jeżeli posiadasz model komputera, który jest wyposażony w mikrofon (typu Macintosh lub PC z kartą dźwiękową), można łatwo nagrywać dźwięki i dodaj je do swojej strony internetowej. Na przykład, możesz nagrać słownej narracji, za pomocą małego mikrofonu, który pochodzi z komputera, lub możesz nagrywać muzykę i głos z magnetofonu lub odtwarzacza CD.

 1. Będziesz potrzebował rejestrator dźwięku/player program, który można zapisać w formacie mp3, takich jak doskonały darmowy program AudacityDla komputerów PC i Mac. (lub można użyć rejestrator dźwięku, który jest dostarczany z oprogramowaniem PC Programy/Akcesoria/Rozrywka/Rejestrator dźwięku, ale zapisuje tylko w gotuje się format WAV).
 2. Podłącz mikrofon do gniazda z tyłu komputera, w mały krąg jack, który jest oznaczony etykietą z wizerunkiem mikrofonu. Jeśli nagrywasz z magnetofonu lub odtwarzacza CD, podłączyć jego wyjście do wejścia mikrofonowego. (będziesz musiał zaopatrzyć się w odpowiedni kabel, którym można dotrzeć z Radio Shack).
 3. Możesz uruchomić rejestrator dźwięku programu. Postępuj zgodnie z jego wskazówkami, aby nagrywać dźwięki. Regulacja głośności dźwięku w celu uzyskania jasnego zapisu. Zapisz pliki dźwiękowe w formacie mp3 lub wav. Umieść pliki dźwiękowe w tym samym folderze co HTML oraz pliki graficzne.
 4. Aby uzyskać, aby odtworzyć dźwięk z twojej strony www, utworzyć hiperłącze do pliku. Na przykład, po zapisaniu plików dźwiękowych jak “sound1.mp3”, zechciał dodać to do twojej strony www:

Kliknij <a href=”sound1.mp3″>tutaj</a> aby słyszeć dźwięki ugryźć.

W ten sposób utworzymy odsyłacz do pliku dźwiękowego “sound1.mp3”, zakładając, że nie jest zapisane w tym samym katalogu co wywołanie strony.

Kliknij here aby słyszeć dźwięk bajtu.

Gdy użytkownik kliknie na link, przeglądarka kopiując plik, spogląda na rozszerzenie pliku determinuje, jaka aplikacja helper jest wyznaczony dla danego typu pliku, uruchamia go (jeśli nie jest już otwarty), i wczyta i odtwarzanie pliku dźwiękowego.

Alternatywnie, możesz zintegrować odtwarzacz dźwięku bezpośrednio do twojej strony WWW za pomocą “embedded” gracza kontroler:

<embed src=”geetar.mid” width=144 height=25 autostart=false>

Gdzie “geetar.mid” to nazwa pliku dźwiękowego. Stawia to mały player controller na twojej stronie, która pozwala czytelnikowi na uruchomienie i wyłączenie dźwięku. Wyregulować szerokość i wysokość cyfr do posiadanego kontrolera dźwięku. Tutaj jest przykładowy, używając innego pliku dźwiękowego.

Działa to tylko w najnowszych wersjach przeglądarek WWW. Wadą tej techniki jest to, że dźwięk plik do pobrania tak szybko jak strona jest postrzegana, czy czytelnik zamierza ją odtworzyć. Może to spowolnić wyświetlanie stron, szczególnie na wolne połączenie internetowe.

Dodawanie video jest dokładnie taki sam jak dodawanie dźwięku, z wyjątkiem tego, że nazwa pliku musi odnosić się do pliku wideo, takie jak mpeg, MOV, WMV lub avi. Większość aparatów cyfrowych są w stanie przyjąć małe filmy w rozmiarze i formacie odpowiednim dla danej strony www. Embedded video działa podobnie jak wbudowany odtwarzacz dźwięku, chyba że szerokość i wysokość muszą dopasować rozmiar całej klatki wideo oraz kontroler na dole. Oto przykład magnetowid za pomocą HTML:

<embed src=”fajerwerków.mpg” width=320 height=260 autostart=false>

Testowanie stron
Nie masz połączenia z Internetem? Nie martw się!. Strony www mogą być zaprojektowane, skonstruowane i przetestowane na dowolnym komputerze, może pracować na standardowej przeglądarki www, nawet taki, który nie jest podłączony do Internetu. Przeglądarki internetowe działa świetnie w “trybie lokalnym” na samodzielnym komputerze, chociaż bez połączenia internetowego można go oczywiście nie ma dostępu do zewnętrznej strony, oznacza to, że strony, które są rezydentami na zdalnym hoście. Jednakże przeglądarki można odczytywać i wyświetlać “lokalny” plików przechowywanych na tym samym komputerze, korzystając z otwartego pliku… Polecenia w  menu Plik, aby otworzyć pliki HTML. Jest to, w jaki sposób możesz przetestować swoje strony, aby zobaczyć, jak wyglądają i aby upewnić się, że wszystko działa. Wystarczy umieścić wszystkie pliki html, pliki graficzne i dźwiękowe pliki w tym samym katalogu (folderu).

Można nawet uznać za pomocą przeglądarki WWW, a sort of low-end system prezentacji multimedialnej do samodzielnej pracy w klasie lub w laboratorium komputerowe. Przeglądarki WWW są bezpłatne; wsparcie sformatowany tekst, kolorowa grafika oraz dźwięki digitalizowane i wideo; dostępne są w identyczne wersje zarówno dla komputerów PC i Macintosh; oraz prezentacje tak produkowane są z łatwością przekształcić pomiędzy PC i Mac, formaty i są gotowe do brania “na stronie internetowej”, kiedy i jeśli masz dostęp do serwera www. Strony www mogą być rozprowadzane i odczytać z dysku CD-R dyski lub napędy USB lub sieci lokalne serwery plików. Ze względu na ich szybkość i pojemność, dyski USB, dyski są szczególnie dobre dla stron, które urządzać duże pliki graficzne, pliki dźwiękowe, lub klipów wideo.

Uwaga: jeśli za pomocą komputerowego nagrywarkę CD-R (“burner”) do tworzenia witryn www na CD-R dla grającego na obu komputerach PC i Macintosh (korzystając z Mac jest w stanie odczytać PC-sformatowany tarcze), należy pamiętać, aby ograniczyć wszystkie HTML, grafika i dźwięk nazwy pliku do 8 znaków z 3-znakowego rozszerzenia (np. “strona1.htm”). W przeciwnym razie, starsze Macs może nie być w stanie przeczytać tego terenu.

Wyszukiwanie hosta do twojego ss.
Tak dla twojej strony WWW, aby być rzeczywiście “on” z Internetu, tak że będą one dostępne dla użytkowników sieci na całym świecie, muszą być one mieszkały na serwer WWW. Można teoretycznie uruchomić swój własny serwer www na swoim komputerze, ale wtedy ty byś musiał zostawić włączony 24/7, która jest bólem.

Wiele komercyjnych usługodawców internetowych (ISP) i firm internetowych, takich jak Google dostarcza strona internetowa (“strona główna”) przestrzeni dla swoich klientów; zdarza się mieć 10-30MB wolnego (Google daje ci 100 MB!), z większą ilością dostępnego miejsca na dodatkowe koszty. Znajdziesz w dokumentacji dostawcy więcej informacji. Czy Google szukaj na twojego ISP i nazwa “osobiste strony sieci web”, aby uzyskać więcej informacji. Szukaj sekcje zatytułowane coś jakby “Podłączanie do Twojej witryny”, “Web Site Management”, “Przesyłanie plików”, “Ustalanie adresu URL”, “Łączenie Twoich stron”, “Podawanie Twoich stron www” albo coś w tym stylu. (Te tytuły części pochodzą z Verizon serwer www dokumentacja; innych ISP używają innej terminologii).

Większość sieci web hosters masz online “site builder”, który umożliwia zbudowanie strony www w internecie, korzystając jedynie z przeglądarki sieci Web. Na przykład, Google posiada łatwy w obsłudze Google Sites. – podaję prosty home page stworzyłem w 2008 roku. Dużą zaletą tego podejścia jest to, że nie musicie znaleźć hosta do kulinarnej – strony strony, które rozwijać będą automatycznie umieszczony w tym samym miejscu, co znacznie upraszcza edycję/upload/view cyklu, ponieważ jeden program (przeglądarka internetowa) i witryny sieci Web jest używany do tworzenia, edycji, wysyłania i przeglądania rozwój witryny. Jednakże, za pomocą Web builder, takich jak ten zobowiązuje cię do konkretnej witryny; może nie być łatwe do przeniesienia witryny na nowy serwer w przyszłości. Sugeruję, że tworzysz swoją stronę na własnym komputerze, przechowywać kopię plików samodzielnie, następnie przesłać pliki na serwer WWW. W ten sposób można po prostu przesłać pliki na nowy serwer w dowolnym momencie zmienisz ISP w przyszłości.

Przesyłanie twoich stron
Jeśli opracowanie stron www off-line, albo za pomocą edytora stron internetowych lub pisząc bezpośrednio w HTML, musisz przesłać wyniki do serwera internetowego. Większość edytorów, na przykład Kompozer, mają wbudowany uploader pozwala podłączyć bezpośrednio do twojego serwera, co sprawia, że jest to proste działanie przycisku, aby przekazać ci zmiany redakcyjne. Pamiętaj jednak, aby postawił go wcześniej z poprawny adres serwera, nazwę użytkownika oraz hasło. Spójrz na komputerze hosta w dokumentacji czy informacji. Oto przykład Kompozer’s “Publish Settings” dialog, wskazując rodzaj informacji trzeba będzie wprowadzić. Jeśli używasz więcej niż jednego hosta do publikowania witryn sieci Web, należy pamiętać, że można trzymać kilka konfiguracji hosta w domenie “Publikowanie witryn” listy po lewej, każda z własnym adresem hosta, nazwy użytkownika i hasła.

Niektóre hosty umożliwiają użycie oddzielnego programu FTP do przesyłania FTP (File = File Transfer Protocol), np. WSFTP LE lub WinSCP, do zastosowań edukacyjnych. Programy takie pozwalają na przekazywanie całych folderów plików jednocześnie, dzięki czemu jest stosunkowo łatwy do pobierania i przesyłania całego uprzednio rozwiniętych lub witryny, aby przenieść miejsce z jednego serwera do drugiego. Oczywiście, możesz też przesłać jednostronicowe lub obrazu, na przykład, aby skorygować błąd. Ponownie, musisz skonfigurować te programy o prawidłowy adres serwera, nazwę użytkownika oraz hasło.

Dla firm lub profesjonalnego, Twojej firmy lub szkoły, system może działać centralny serwer internetowy, który jest obsługiwany przez administratora sieci; w tym przypadku zazwyczaj można po prostu złożyć wszystkie swoje pliki HTML i grafika dla Web Server administrator na płycie CD-R lub napęd USB, a oni zajmą się wprowadzenie go na serwerze www. Poproś, by opowiedzieć Wam URL (adres www) po zamontowaniu go na serwerze.

Wykraczając

Robert Mening’s “HTML5 Poczatkujacy’s Guide” (websitesetup.org/html5-beginners-guide) to pięknie zaprojektowane witryny instruktora eksploruje najnowsze wcielenie języka HTML, czyli HTML5, który też nie dowiedzione wsparcie dla najnowszych multimediów.


Pierwsza wersja tego dokumentu została pierwotnie utworzona 21 czerwca 1995 r. Ta wersja została utworzona w lutym 2018 r.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here